7 Ocak 2015 HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL....... İŞTE DETAYLAR
Dr. Aytuğ Aytuğ Kolonkaya 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Günlük Diyet Listesi İŞTE DETAYLAR

Mühendislik Tamamlama ve Askerlik – ÖNEMLİ GELİŞME


 • Anasayfa
 • Mühendislik Tamamlama ve Askerlik – ÖNEMLİ GELİŞME


Sponsorlu Bağlantılar
Hakan T. tarafından yazılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Merhaba Arkadaşlar;

Mühendislik Tamamlama süreci devam ediyor. Daha önceki yazılarımızda ve yine sağ panoda görmüş olduğunuz yazılarda da adım adım süreci takip etmekteyiz. Belirsizliklerle dolu süreç; hayalleri olan binlerce kişiyi de çileden çıkarmaktadır. Bu konuda en ufak bir bilgiyi aldığımızda sizlerle paylaşıyoruz. Forum sitelerinde ve gelen maillerde şu sorularla muhatap kalmaktayız.

Mühendislik Tamamlama ve Askerlik? Askerliğim geldi, Mühendisliğe geçersem ne olacakAskerliğin yapılmamış olması, mühendislik tamamlama programına katılmaya engel teşkil eder mi? Eğer Mühendislik olursa askerlik ne olacak ? Tecil sürem bitti, Mühendislik Tamamlama,  tecilim bitti Mühendisliğe geçiş ? Mühendislik Tamamlama Programına kaydolanların askerlik durumu ?

klasbilgi-mühendislik-tamamlama-sınav-giriş-yerleri

Bu soruları arttırmak mümkün. Konu ile alakalı YÖK imzalı bir yazıyı sizlerle paylaşıyoruz. Yazıdan çıkardığımız anlam; Teciliniz bitmediyse problem yok, kayıt yapabilirsiniz. Tecil bittiyse kaydınızı yapıp; dondurmanız gerekecek. Askerlik görevini yaptıktan sonra kaldığınız yerden eğitiminize devam edeceksiniz. klasbilgi.com olarak Facebook sayfamızı beğenin ve gelişmelerden anlık haberdar olun.

İşin acıkcası Mühendislik Eğitimine başlamakla askerliğin tecil edilemeyeceğini tahmin etmiştik. Askerlik kanununda 2 lisans arasında askerliği yapmak zorundasınız.


 

Üniversitelerin öğrenci işlerinde bulabileceğiniz duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca bu yazı sadece Sakarya Üniversitesine değil, bütün üniversitelere iletilmiş bir yazıdır.

klasbilgi-mühendislik-tamamlama-askerlik

                              Yazının orjinalini indirmek için Tıklayınız


klasbilgi.com sitesindeki yazılar orjinal-özgün nitelikteki yazılardır. Tamamı alınarak alıntı yapılamaz. Bir kısmı alındıysa mutlaka ilgili yazının referansı verilmelidir. Yazılarımız DMCA güvencesi altındadır. İhlal durumunda yasal takibe girilecektir.

12 Ağustos 2013 Saat : 12:31

“Mühendislik Tamamlama ve Askerlik – ÖNEMLİ GELİŞME” için 7 Yorum

 1. Halil diyor ki:

  Bu haber iyi olmadı. Kafam iyice karıştı. Tam iyi puan aldık derken. Olaya bak

 2. [...] Mühendislik Tamamlama ve Askerlik – ÖNEMLİ GELİŞME [...]

 3. serhan diyor ki:

  peki mühendislik tamamlama değil lisans mezunu birisi askerliğini 2 yıl tecil ettirdikden sonra yurt dışında bir lisans proğramına kayıt yaptırır ve orada okumaya devam ederse askerlik durumu nasıl olur.
  tecil süresi dolduğunda askere mi alınır yoksa okulunu bitrimesi mi beklenir

  • admin diyor ki:

   Tecil süresi dolduğunda askere alınır. 2 lisans arasında askerliği yerleştirmek zorundasınız. Fakat şunu da belirteyim. Askerlik mevzuatı değişti. Konuyu size yakın bir askerlik şubesine iletin. Daha net bir cevap alacaksınız.

 4. ares diyor ki:

  benim bi sorum olacaktı benim tecilim kasımda bitiyor şimdi mühendislik tamamlamayı kazanırsam okula kaydım yapılırmı yada ilk dönem yapılıp ikinci dönemdemi sıkıntı olur veya kayıdla ilgili sıkıntı olmayıp ben askere okul bitince gitsem asker kaçağı olacağı için ne gibi sıkıntılar olur bu konuda fikrinizi alırsam çok makbule geçer teşekkürler

  • admin diyor ki:

   İlk dönem kaydınızı yapar eğitime başlarsınız. 2 .Dönem başı gibi askerlik şubesine uğrarsınız. Onlar size net bir bilgi verirler. Yazıya baktığımızda şöyle bir yorum yapabiliriz. 2. Dönem kaydınızı dondurur, askere gidersiniz. Dönüşte kaldığınız yerden devam edersiniz. Askere okul bitince giderseniz bakaya kalmış olursunuz. Dediğim gibi daha net bilgileri askerlik şubesi verecektir.

Mühendislik Tamamlama ve Askerlik – ÖNEMLİ GELİŞME Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Site Güvenliği

Günün Fırsatı

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Alexa Değerlerimiz