7 Ocak 2015 HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL....... İŞTE DETAYLAR
Dr. Aytuğ Aytuğ Kolonkaya 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Günlük Diyet Listesi İŞTE DETAYLAR

Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme Ne Zaman Başlayacak ?


  • Anasayfa
  • Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme Ne Zaman Başlayacak ?


Sponsorlu Bağlantılar
Hakan T. tarafından yazılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Mühendislik Tamamlama süreci devam ediyor. ÖSYM’ nin bütün sınavlarında olduğu gibi Mühendislik Tamamlama sınavı sonrasında da bir  Ek Yerleştirme gündeme gelecektir. Özellikle Mühendislik Tamamlamada tercih sonuçları açıklandıktan ve üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra ciddi kontenjan açıklarının olacağı fikrindeyiz. Bunun sebebi yapılan bilinçsiz tercihler. Örnek vermek gerekirse; Hakkari’ de Bilgisayar Öğretmenliği yapan bir arkadaşın tercih listesine baktığımda 30 Tercihini de yaptığını ve Türkiye’ nin dört bir yanını yazdığını gördüm. Bu şekilde tercih yapan bir çok aday mevcut. Fakat kayıt esnasında derslerin devamsızlık takiplerinin olacağını ve bir lisans öğrencisi gibi işleneceğini duyduklarında bir çok kişi vazgeçmek zorunda kalacaktır. Derslerin örgün şekilde işleneceğini, 3-4 güne yayılacağını aşağıdaki yazımızda ifade etmiştik. Bu ihtimali düşünerek tercih sayısını az tutan ve ek yerleştirmeleri bekleyen çok sayıda adayın da olduğunu bize gelen maillerden biliyoruz.

Mühendislik Tamamlamada Dersler Nasıl İşlenecek ?

klasbilgi.com-mühendislik-tamamlama-ek-yerleştirme-ne-zaman

Peki Mühendislik Tamamlama ek yerleştirmeler ne zaman olacak, Mühendislik Tamamlama Ek yerleştirme olacak mı, Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme ne zaman başlayacak, Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme tercihleri ne zaman yapılacak ?

Bu konu ile ilgili henüz net bir bilgi olmasa da Mühendislik Tamamlama Tercih Sonuçlarının 21-25 Eylül 2013 tarihleri arasında açıklanacağı şeklinde aldığımız duyumlar var. Nitekim ÖSYM diğer sınavlarında da sonuçları 1 Hafta gibi kısa bir sürede açıklamıştı. Sonuçların açıklanmasından sonra 3-4 günlük bir kayıt süreci olacaktır. Tüm bu ihtimalleri gözönüne aldığımızda ÖSYM Kurban Tatilini beklemeden Ekim ayının ilk haftasında  Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme Tercih alımlarını yapacaktır.

Türkiye’ nin Mühendislik Tamamlama sitesi klasbilgi.com’ dan vazgeçmeyin. Herkese Başarılar…


klasbilgi.com sitesindeki yazılar orjinal-özgün nitelikteki yazılardır. Tamamı alınarak alıntı yapılamaz. Bir kısmı alındıysa mutlaka ilgili yazının referansı verilmelidir. Yazılarımız DMCA güvencesi altındadır. İhlal durumunda yasal takibe girilecektir.

19 Eylül 2013 Saat : 12:16

“Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme Ne Zaman Başlayacak ?” için 1 Yorum

  1. [...] Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme Ne Zaman Başlayacak ? [...]

Mühendislik Tamamlama Ek Yerleştirme Ne Zaman Başlayacak ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Site Güvenliği

Günün Fırsatı

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Alexa Değerlerimiz