7 Ocak 2015 HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL....... İŞTE DETAYLAR
Dr. Aytuğ Aytuğ Kolonkaya 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Günlük Diyet Listesi İŞTE DETAYLAR

Emekliye ne zaman promosyon verilecek – Ne kadar verilecek
Sponsorlu Bağlantılar
Hakan T. tarafından yazılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Toplu görüşmeler sonucu güzel kararlardan birisi de emekliler için çıktı. EMEKLİLER İÇİN PROMOSYON GÜNDEMDE. Peki Emekliye 2013 yılında ne kadar promosyon verilecek ? Emekliye promosyonlar ne zaman verilecek ? Hangi bankalar emekliye promosyon veriyor ? 2013 Emekli promosyon Ücretleri

Bu sorular da gündeme gelmeye başladı. Konu ile ilgili detayları paylaşıyoruz.

Toplu sözleşme görüşmelerinde ortaya çıkan banka promosyonuyla ilgili çalışmalar emekliler için de gündemde. Banka promosyonu, sözleşme süresince maaşın yüzde 60′ı kadar uygulanıyor. Buna göre 1.500 lira maaş alan emekliye ödenecek para 900 lira…

 


 

Emekliler için banka promosyonu kapıda. Banka promosyonu, sözleşme süresince maaşın yüzde 60′ı kadar uygulanıyor. Rakam pazarlıkla artıyor.1.500 lira maaş alan emekliye ödenecek para, 900 lirayı buluyor.

Takvim’in haberine göre, memurların zam ve özlük haklarını düzenleyen toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme gelen banka promosyonuyla ilgili çalışmalar sürüyor. Masaya gelen teklife göre; memurlar gibi tüm emeklilerin de, maaşlarının yattığı bankalardan promosyon alması sağlanacak.

klasbilgi-emekliye-promosyon

PAZARLIK GEREKİYOR

Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkililerinin bankalarla pazarlık yapması gerekiyor. Prensip olarak uygun bulunan çalışma tamamlanırsa, memur emeklileriyle birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklileri de bankalardan promosyon alma hakkına kavuşacak. Birçok kamu kurumu bankalarla pazarlık yaparak çeşitli promosyonlar sağlıyor. Bankalar, hem nakit para öderken, hem de kredilerde ve diğer banka hizmetlerinde kolaylık ve indirimler sağlıyor.

100 MİLYAR LİRAYI AŞIYOR

Emeklilerin maaşlarının daha düşük olmasına rağmen, toplamda ödenen rakam memurlardan fazla oluyor. Emekli sayısının yüksekliği ve sağlık harcamalarıyla ilgili ödenekler de eklendiğinde rakam 100 milyar lirayı aşıyor.

MAAŞA GÖRE DEĞİŞİYOR

Bankalarla yapılacak sıkı bir pazarlıkla emeklilerin de, tatmin edici bir promosyon rakamına kavuşması sağlanabilir. Memurlara verilen oranlar uygulandığı takdirde, bin 500 lira maaş alan bir emeklinin alacağı promosyon ücreti de 900 lirayı bulacak. Bu para tek seferde ve anlaşma yapılan dönemde bir kez ödeniyor. Bu 1 yıllık olabildiği gibi, 2 yıllık da olabiliyor.

KAMPANYALAR HIZLANDI

Bankalar; SGK ile maaş promosyonu anlaşması yapmamış olmasına rağmen, bireysel olarak emeklileri çekebilmek için çeşitli kampanyalar sunuyor. Kimi kart aidatı almıyor, kimi alışveriş puanı veriyor. Fakat nakit ödeme henüz yapılmıyor. İşte bankaların verdiği hediyelerden bazıları şöyle:

Türk Ekonomi Bankası (TEB): Maaşını TEB’e taşıyıp, beraberinde kredili mevduat hesabı ve kredi kartı ürünü alan müşterilere, 400 lira değerinde bonus puanı veriyor.

DenizBank: 10 ay vadeli, 5 bin liraya kadar, sıfır faizli ve masrafsız ihtiyaç kredisi veriyor.

Akbank: Emekli maaş hesaplarından hesap işletim ücreti ve tüm kanallarda havale ücreti almıyor. Uygun oranlarla ve masrafsız kredi seçenekleri sunuyor.

VakıfBank: Kredi kartı aidatı, hesap işletim ve nakit çekim ücreti almıyor. Bir adet otomatik ödeme talimatı karşılığında 30 lira worldpuan veriyor.

(Kaynak: AKŞAM)


klasbilgi.com sitesindeki yazılar orjinal-özgün nitelikteki yazılardır. Tamamı alınarak alıntı yapılamaz. Bir kısmı alındıysa mutlaka ilgili yazının referansı verilmelidir. Yazılarımız DMCA güvencesi altındadır. İhlal durumunda yasal takibe girilecektir.

18 Ağustos 2013 Saat : 2:31

Emekliye ne zaman promosyon verilecek – Ne kadar verilecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Site Güvenliği

Günün Fırsatı

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Alexa Değerlerimiz