7 Ocak 2015 HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL....... İŞTE DETAYLAR
Dr. Aytuğ Aytuğ Kolonkaya 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Günlük Diyet Listesi İŞTE DETAYLAR

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler 2013
Sponsorlu Bağlantılar
Hakan T. tarafından yazılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Ehliyet için gerekli belgeler nelerdirEhliyet İçin Gerekli Belgeler 2013, Ehliyet için gerekli evraklar 2013 2014, Ehliyet için gerekli evraklar nelerdir, Ehliyet alma aşamaları 2013, Ehliyet almak için gerekli belgeler

2013 2014 yıllarında Ehliyet almak isteyen sürücü adayları için gerekli belgeleri paylaşıyoruz. Ehliyet almak gün geçtikçe zorlaşıyor. Elinizi hızlı tutun ve giden treni kaçırmayın. Gelin beraber bakalım bu belgelere:

 • Diploma Fotokopisi (Aslı veya Noter tastkli olmalı) veya Öğrencilerden 2 adet öğrenci belgesi asıl olacak.
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi (2 tane olsun)
 • 7 Adet Fotoğraf (Son 6 alta çekilmiş son halinizi gösteren vesikalık fotoğraf)
 • Savcılıktan Temiz Kağıdı ( Adliyeden Ehliyet için olacak veya Beyan Dilekçesi)
 • Sağlık Raporu (Tek tabipten veya hastaneden sürücü olur raporu Aile hekimleri ücretsiz veriyor. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Sağlık ocaklarının verdiği sağlık raporu çok bilgi içermiyor. Bu nedenle bir poliklinikten almak daha mantıklı. Tahminim 30 TL gibi bir ücret istiyorlar. Bu şekilde kan grubunuz dahil detaylı sağlık raporu almanız mümkün.)
 • Evli Bayanlardan Evlilik Cüzdanı Fotokopisi
 • Kan Gurubu Kartı
 • Ehliyeti olup büyütmek isteyen kişiler için ayrıca mevcut ehliyet fotokopisi.

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler 2013

Her sene ehliyet almak için 7 sınav düzenlenmektedir. Bu tarihleri bazen kaçıran arkadaşlar oluyor. İşte 2013 Ehliyet sınavı Tarihleri

 • 02 Şubat 2013 Cumartesi
 • 16 Mart 2013 Cumartesi
 • 13 Nisan 2013 Cumartesi
 • 29 Haziran 2013 Cumartesi
 • 24 Ağustos 2013 Cumartesi
 • 02 Kasım 2013 Cumartesi
 • 14 Aralık 2013 Cumartesi

Ehliyet sisteminde yeni düzenlemeler yapıldı. Peki o düzenlemeler nelerdir. Gelin kısaca bakalım:

Direksiyon sınavlarının sürelerinin arttığı, puanlama sisteminin kaldırıldığı, hata yapanın sınavının bitirileceği yeni düzenlemede teorik ders süreleri de azaltıldı. Düzenleme ile “her türlü şartta araç kullanabilen kişi” sürücü belgesi alacak.

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük, sistemin detaylarını verdi.

“ Küçük, Bugüne kadar bizi rahatsız eden bir durum vardı. Maalesef sürücü belgesi alanların bir kısmı trafiğe çıkamıyordu. Bundan sonra artık böyle bir şey olmayacak. Her türlü şartta araba kullanabilen kişi sürücü belgesi alacak. Sınav süresini de artırıyoruz 15 dakikadan 30 dakikaya çıkardık” dedi.

Uygulama sınavında iki araç arasına park edebilecek, yokuşta arabayı durdurup kaldırabilecek, zor şartlarda araba kullanabilecek kişilerin sürücü belgesini alacağını vurgulayan Küçük, iller tarafından belirlen sınav alanlarının daha büyük mekanlar olacağını, çok kısa mesafelerde sınav yapılmayacağını belirtti.

Direksiyonla ilgili mutlaka gece eğitimlerinin olacağını ancak gece sınav yapılmayacağının altını çizen Küçük, teorik ders saatlerini azalttıklarını söyledi.”

Yazılı sınavda, soru sayısının 120′den 60′a düşürüldüğünü hatırlatan Küçük, “Yönetmelik şöyle bir fark getiriyor. 3 dersimiz var. Bizim 3 dersin sınavları ayrı oluyor ve değerlendiriliyordu. Bundan sonra 3 dersi tek sınav halinde değerlendireceğiz. AB ülkelerinde genelde yapılan bu uygulamadır. Ayrıca bundan sonraki süreçte elektronik sınavı artıracağız. Şu anda elektronik sınav sadece Ankara’da yapılıyor. Haziran ayı sonuna kadar 10 büyük ilde, yıl sonuna kadar da bütün illerde elektronik sınava geçmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

İŞTE TÜM DETAYLAR: http://www.sabah.com.tr/Egitim/2013/05/29/ehliyette-yeni-donem

 


klasbilgi.com sitesindeki yazılar orjinal-özgün nitelikteki yazılardır. Tamamı alınarak alıntı yapılamaz. Bir kısmı alındıysa mutlaka ilgili yazının referansı verilmelidir. Yazılarımız DMCA güvencesi altındadır. İhlal durumunda yasal takibe girilecektir.

7 Ekim 2013 Saat : 1:33

“Ehliyet İçin Gerekli Belgeler 2013” için 1 Yorum

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler 2013 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Site Güvenliği

Günün Fırsatı

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Alexa Değerlerimiz