7 Ocak 2015 HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL....... İŞTE DETAYLAR
Dr. Aytuğ Aytuğ Kolonkaya 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Günlük Diyet Listesi İŞTE DETAYLAR

2013 SBS sınavı iptal mi
Sponsorlu Bağlantılar
Hakan T. tarafından yazılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

SBS sınavı iptal mi oldu? SBS sınavı iptal mi oluyor? ŞOK ŞOK ŞOK. SBS iptal mi oluyor? Çok tartışmalara neden olan SBS sınavının iptali yönünde söylentiler gittikçe artmaya başladı. Peki işin aslı ne.

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, 8 Haziran 2013′teki Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) iptali ve tercihlerle ilgili süreçte yürütmenin durdurulması talebiyle idare mahkemesine dava açtı. Yeni Şafak gazetesinin verdiği detayları sizinle paylaşıyoruz.

klasbilgi-sbs-iptalmi-olacak

Dava dilekçesinde, 12 Temmuz 2013′te açıklanan sınav sonuçlarına göre, Almanca ve Fransızca testlerinin, İngilizce testi cevap anahtarı kullanılarak, hatalı bir şekilde değerlendirildiğinin ortaya çıktığı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince yapılan basın açıklamasında da hatalı değerlendirme yapıldığının kabul edildiği savunulan dilekçede, MEB’in, hatalı değerlendirilen Almanca ve Fransızca sınavına giren 718 adayın sınav kağıtlarını yeniden değerlendirmesine rağmen, kalan bir milyondan fazla adayın puanında ve başarı sırasında herhangi bir değişiklik yapmadığı iddia edildi.

Sadece hatalı değerlendirilen 718 adayın sınav kağıtlarının değil, sınava giren tüm adayların sınav sonuçlarının yeniden değerlendirilmesi gerektiği ifade edilen dilekçede, sınav sonuçlarının, sınava giren bütün öğrencilerin performansı dikkate alınarak tespit edildiği hatırlatıldı.

Adayların ortalama ve standart sapmalarının, yeni duruma göre hesaplanmamasının, öğrencilerin başarı sıralamasında hata oluşturduğu savunulan dilekçede, SBS’nin iptali ve tercihlerle ilgili süreçte yürütmenin durdurulması istendi.

PEKİ SONUÇ:

Bakan Avcı: “(SBS’nin iptali için açılan dava) SBS ile ilgili sorun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 saat içinde çözümlendi. Dolayısıyla sorun bizce yok”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Avcı, bir gazetecinin, “CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ağan Ayaydın’ın 8 Haziran 2013′teki SBS’nin iptali ve tercihlerle ilgili süreçte yürütmenin durdurulması talebiyle idare mahkemesine dava açmasıyla ilgili” sorusu üzerine, şu yanıtı verdi:

“SBS ile ilgili sorun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 saat içinde çözümlendi. Dolayısıyla sorun bizce yok. Zaten madem böyle bir başvuru var, bunun sonucunu da bekleyelim ama tereddüde mahal yok, orda bir sorun yok.”

Dolayısıyla Sınav iptal değil.

 


klasbilgi.com sitesindeki yazılar orjinal-özgün nitelikteki yazılardır. Tamamı alınarak alıntı yapılamaz. Bir kısmı alındıysa mutlaka ilgili yazının referansı verilmelidir. Yazılarımız DMCA güvencesi altındadır. İhlal durumunda yasal takibe girilecektir.

17 Temmuz 2013 Saat : 5:14

2013 SBS sınavı iptal mi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Site Güvenliği

Günün Fırsatı

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Alexa Değerlerimiz