7 Ocak 2015 HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL....... İŞTE DETAYLAR
Dr. Aytuğ Aytuğ Kolonkaya 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Günlük Diyet Listesi İŞTE DETAYLAR

2013 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak ?




Sponsorlu Bağlantılar
Hakan T. tarafından yazılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

2013 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak ?, 2013 DGS Ek Yerleştirme Olacak mı, 2013 DGS Ek Yerleştirme Tarihleri, 2013 DGS Ek Yerleştirme, 2013 DGS 2. alımlar, 2013 DGS Ek Yerleştirme Taban Puanları, 2013 DGS Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır?, DGS Ek Tercihler, DGS Ek Tercihler ne zaman 2013.

Evet 2013 DGS Yerleştirme Sonuçları açıklandı. Kazanamayan arkadaşlar için 2. fırsat. 2013 DGS Ek Yerleştirme. Fakat adaylar 2013 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak ? sorusunun cevabını arıyor. Öncelikle bu konuda ÖSYM tarafından verilmiş net bir cevap yok. 2013 DGS Tercih Klavuzunda şöyle bir ifade var.

klasbilgi_DGS_Ek_Yerleştirme

2013 DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Bu durumda adaylar, 2013 DGS Ek Yerleştirme Boş Kontenjanları ile tercih işlemlerini hangi tarihler arasında yapacaklarını ÖSYM‘nin İnternet adresinden öğreneceklerdir. Ek Yerleştirme sonuçları ÖSYM‘nin İnternet sayfasında yayımlanacaktır. Sonuçlar açıklandıktan sonraki 3 gün içerisinde adayların yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur.”

2013 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak ?

Ek yerleştirme her sene yapılıyor ve bu sene de yapılacaktır. Peki 2013 DGS Ek Yerleştirme Tarihi ne olacak. Fikir vermesi açısından konu ile ilgili geçen senenin tarihlerine baktık. 2012 DGS Ek Yerleştirme Tarihleri yani geçen seneki ek yerleştirme 9-12 Ekim 2012 tarihinde yapıldı. Ek Yerleştirme Sonuçları 19 Ekim 2012 tarihinde yayınlanmıştır. Biz bu sene de aynı tarihlerde yapılmasını bekliyoruz. Konu ile ilgili takipteyiz. Sitemizin Facebook sayfasını beğenerek, gelişmelerden anlık haber alabilirsiniz.

Ayrıca 2013 DGS Ek Yerleştirme Stratejileri ve 2013 DGS Ek Yerleştirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklarıyla 2 yazı hazırlıyoruz. Bizi takip edin.


klasbilgi.com sitesindeki yazılar orjinal-özgün nitelikteki yazılardır. Tamamı alınarak alıntı yapılamaz. Bir kısmı alındıysa mutlaka ilgili yazının referansı verilmelidir. Yazılarımız DMCA güvencesi altındadır. İhlal durumunda yasal takibe girilecektir.

29 Ağustos 2013 Saat : 11:32

“2013 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak ?” için 9 Yorum

 1. maviş diyor ki:

  dgs de 235 puanla okul öncesi bölümüne yerleşemedim.acaba ek tercihlerde yerleşebilir miyim cvp lütfen

 2. maviş diyor ki:

  dgs de 235 puanla okul öncesi bölümüne yerleşemedim.acaba ek yerleştirmelerde yerleşme şansımm var mı lütfen cvp bekliyorm

 3. maviş diyor ki:

  dgsde 235 puanla okul öncesi bölümüne yerleşemedim.acaba ek yerleştirmelerde şansım var mı .lütfen cvp yazın

 4. tuğba yaşar diyor ki:

  dgs de 235 puan aldım geçensene de kazanmıştım ama özel olduğu için gitmedim.bu sene yerleşemedim acaba puanım çokmu kırıldı.bu yıl yine özel yazıcam inşallah ek tercihler açılır.umudum var.ak tercih açılmazsa haksızlık olur.geçensenede öss de tercih yapmadım diye ek tercih yapamamıştım.böyle haksızlıklar olmasın.

 5. tuğba yaşar diyor ki:

  dgs ektercih şart.

 6. hatice bozcam diyor ki:

  246 puanla ilitamlara yerleşemedim. ilitama yerleşenler kaç puanla yerleştiklerini yazarlarsa çok sevinirim

 7. mrv diyor ki:

  dgs ile yerleşip kayıt yaptırmayanlar ek tercihten faydalanabiliyor mu ?

 8. Mehmet SEZER diyor ki:

  DGS NORMAL TERCİH YAPMA ZAMANINDA TERCİH YAPAMADIM ( ZAMANINI GEÇİRDİM :( ) EK TERCİH YAPABİLİRMİYİM ?

2013 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Site Güvenliği

Günün Fırsatı

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Alexa Değerlerimiz